ציוד מתכלה

ציוד מתכלה

ציוד מתכלה למעבדות, כל מה שחשוב לדעת!

כאשר מקימים מעבדה, יש לצייד אותה במוצרים רבים ושונים, בהתאם למטרות עבודתה והחומרים בהם נעשה שימוש, זאת על מנת להתאים את המכשירים והאביזרים בצורה מדויקת ולדאוג לבטיחות בעבודה.

ציוד מתכלה למעבדות מתייחס למגוון רחב של מוצרי מעבדה שאותם נראה בכל מעבדה בכל תחום עיסוק.

זוהי קטגוריה של מוצרים המכילה בתוכה מוצרי זריעה וגידול של תאים, פילטרים ומערכות סינון, ציוד אנליטי ואביזרים למיקרוביולוגיה.

בין המוצרים המתכלים, נמצא טיפים מסוגים שונים, מבחנות במגוון רחב של גדלים וצורות המתאימות למשימות רבות שנבצע במעבדה וכדומה. מציוד נוסף בתחום זה הוא צלחות פטרי, מכלים שונים ופתרונות אחסון כמו מעמדים שונים על מנת לשמור על עמידות המוצרים וסדר במעבדה. רוב המוצרים המתכלים עשויים זכוכית או פלסטיק מיוחד המתאימים לביצוע חיטוי ועמידים לאורך זמן.

הציוד המתכלה משמש אותנו במשימות רבות במעבדה ומעצם היותו עשוי מחומרים עמידים, הוא נוח יותר ושימושי יותר. נוכל באמצעותו לעבוד בצורה בטיחותית ולבצע בדיקות או תהליכים שונים באמצעות המכשור המעבדתי.רוב המוצרים הינם שקופים ולכן דרכם נוח לראות ולעקוב אחר תהליכים ושינויים שעוברים החומרים.

בחירת הציוד מתכלה המתאים עבורנו- כאשר אנו מתכוונים לרכוש ציוד מתכלה עלינו לוודא עם הספק מספר דרישות חשובות כדי להזמין את הציוד המתאים עבורנו..

דוגמה – מבחנות צנטריפוגה:

  1. מוצר מאוד נפוץ בעולם המעבדות, במבחנות אלה חשוב מאוד לוודא האם הם עמידות למהירות הסיבוב והכוח הצנטריפוגלי שאנו עובדים אתו במעבדה שלנו, האם הנפח מתאים לצנטריפוגה שלנו.
  2. האם המבחנות סטריליות.. מבחנות שאינם סטריליות זולות משמעותית ממבחנות שעברו תהליך של סטריליזציה, לעיתים ניתן לחסוך בתקציב המעבדה במידה ואין צורך במבחנות סטריליות.
  3. עמידות המבחנות לכימיקלים בודקים בהתאם לסוג החומר ממנו עשויות המבחנות, מבחנות עשויות PP בד"כ בעלות עמידות לסולבנטים לעומת שאר סוגי הפלסטיק, אך ישנם כימיקלים שמחייבים עבודה עם מבחנות זכוכית בורו סיליקט בדרך כלל.
  4. שנתות- חשוב מאוד לבדוק האם המבחנה מסופקת עם שנתות לצורך מילוי מדויק בעת העבודה.

התאמת ציוד מתכלה למכשירי המעבדה – חשוב להתאים את הציוד מכלה שאנו רוכשים למכשור הקיים ברשותנו במעבדה:

  1. כשאר אנו רוכשים טיפים לפיפטור חשוב מאוד לוודא את התאמתם ליצרן הפיפטורים במעבדה,

 ישנם פיפטורים עם טיפים במידות שמתאימות רק לסוג הספציפי שלהם לכן חשוב מאוד לוודא התאמתם.

2.ישנם מספר מכשירי מעבדה המשמשים לעבודה עם פיפטות זכוכית או פלסטיק, חשוב מאוד לוודא התאמתם, האם המכשיר שברשותנו בעל מידות אוניברסליות המתאים לרוב סוגי הפיפטות הקיימות בשוק.

3. ישנם מכשירי מילוי לצלחות פטרי מכשירים אלה בעלי כיוון מדוייק המתאים ליצרן מסוים של צלחות פטרי לרוב, כאשר מחליפים יצרן של צלחות פטרי, יש צורך לכוון את המכשיר לצלחות החדשות איתם אני עתידים לעבוד. 

ציוד מתכלה לנוזלים

כאשר אנו רוכשים ציוד מתכלה המשמש לאחסנת נוזלים, חשוב לוודא האם סוג החומר ממנו עשוי הכלי קיבול עמיד לנוזל אותו אנו עתידים לאחסן בציוד המתכלה הדרוש.

ישנם נוזלים נדיפים המחייבים כלי קיבול המיועד לכך ישנם טבלאות התאמה לרוב היצרנים המאפשרות בדיקה לצרוך התאמת של סוג הציוד המתכלה המשמש לאחסון באופן המיטבי ביותר לסוג הדוגמה אותה אנו עתידים לאחסן בכלי הקיבול.

עיקור ציד מתכלה

ישנם סוגי מתכלים אותם נרצה לעקר לפני או לאחר שימוש, לכן חשוב לוודא האם סוג החומר ממנו עשוי סוג הציוד מתאים לעיקור והאם הוא מתאים לטמפרטורה איתה אנו עתידים לעקר את הציוד.

סוג הפלסטיק המיועד בד"כ לצורך עיקור במעבדות הוא פוליפרופילן.

פוליפרופילן הוא סוג פלסטיק עמיד לטמפ' המשמשת בד"כ לעיקור (121 מעלות צלזיוס) לכן חשוב לפני רכישה של ציוד מתכלה לוודא האם אותו ציוד עשוי מחומר זה או חומרים אחרים בעלי עמידות לעיקור.

כאשר אנו משתמשים במוצרים שאינם איכותיים וללא הבנה בהרכבם ומטרותיהם, אנו למעשה מסכנים את עצמנו ואת סביבת העבודה שלנו ויכולים לגרום למצבים מסוכנים ואף לסגירת המעבדה ועצירת העבודה עד לטיפול והרחקת הגורמים המסכנים.

לכן, על אף שמדובר בציוד נגיש שניתן לרכוש בתדירות גבוהה והוא מתאים לכל מעבדה, נרצה גם כאן לרכוש את המוצרים האיכותיים ביותר עם המפרטים אשר עומדים בתקנים ומתאימים לשימוש גם בחומרים מסוכנים.

אין מוצרים בסל ההצעות.

דילוג לתוכן